Satranç Turnuvası Etkinliğimiz

Okulumuzda satranç kültürünü oluşturmak,yerleştirmek ve sağlamlaştırmak için Okulumuz Satranç klübü başkanı Meslek Dersleri Öğretmenimiz Ayşe Merve AYDIN öncülüğün düzenlenen satranç turnuvası gerçekleştirildi. Turnuvaya 24 öğrenci katılmış bir juri ve bir hakem ile müsabakalar gerçekleştirilmiştir.

Yapılan maçların sonunda yarı finale kalan öğrencilerin isimleri,

 

1- Murat SAKARYA

2- Tunahan BAL

3- Furkan KOCAKUŞAK

4- Kerim DÜZGÜN

 

Yarı final maçları oldukça çekişmeli bir şekilde oynanmış ve final müsabakasına ismini yazdıran öğrencilerimiz Murat SAKARYA Tunahan BAL olmuştur.

Final maçından önce 3'lük maçında Kerim DÜZGÜN'ü yenen Furkan KOCAKUŞAK 3. olmuştur.

Final oyunu adına yakışır şekilde bir oyun olmuş ve oyun sonunda İhtisas Sağlık Koleji birincilik kürsüsüne Murat SAKARYA oturmuştur. Rakibine karşı maçın başından beri üstünlük kuran SAKARYA maç sonunda rakibi Tunahan BAL'ı yenerek şampiyon olmuştur.

Satranç klübünün düzenlemiş olduğu turnuvaya katılan öğrencilere ve turnuvada derece yapan öğrencilerimize ödüllerini vermek için okulumuzun konferans ve toplantı salonunda bir organiazsyon düzenlenmiştir.

Bu organizsasyona İnci Koleji kurucusu Sayın Mehmet POSTALLI'da katılmıştır. Ödül töreninde kısa bir konuşma yapan İhtisas Eğitim Kurumları Kurucusu Sayın Zafer TARHAN Satranç sporunun önemine değinmiş ve okulumuzda bu sporun üst seviyede uygulanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirmiştir.

İnci koleji Kurucusu sayın Mehmet POSTALLI ise yaptığı konuşmada Öğrencilerimize " Hayal kurun ve mutlaka kendinize bir hedef belirleyin ve mutlaka bu hedefe ulaşmak için emek verin çalışın. Bir öğrenciden ailesinin beklentisi sadece çalışmak çalışmak çalışmaktır.Teknolojik aletlerden uzak durun ve başarılı olmak için daha önce belirlediğiniz hedefleriniz için savaşın" dedi

Okul satranç birincimiz Murat SAKARYA'ya ödülünü İhtisas Eğitim Kurumları kurucusu Zafer TARHAN 

Okulumuz satranç Turnuvası ikincisi Tunahan BAL'a ödülünü İnci Koleji kurucusu Mehmet POSTALLI 

Okulumuz satranç turnuvası üçüncüsü Furkan KOCAKUŞAK'a ödülünü Okul Müdürümüz Tuğrul AKAR 

Turnuvaya katılan Öğrencilerimize Katılım Sertifikalarını Kurucu Temsilcimiz Mustafa GÜLBETEKİN verdi

Ödül töreninin ardından hatıra fotoğrafı çekilmesi ve Öğrencilerimizle sohbet sonrasında organizasyonumuz sona erdi.