10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk Ölümünün 77. yılında okulumuzda anıldı. Okul müdürümüz Tuğru Akar yaptığı konuşmada "Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ün bundan 77 yıl önce Hakk’ın rahmetine kavuşması ülkemizi yediden yetmişe yasa boğmuştur. Bu 10 Kasım’da da gurur, sevinç ve burukluğu bir arada yaşamaktayız. İlkeleriyle saygın bir düşünce adamı, reformlarıyla cumhuriyetimizin mimarı ve kazandığı zaferlerle başarılı bir kumandan olduğunu tüm dünyaya göstermiştir.

10 Kasım tarihlerinde Atamızı anmak yetmemekte, asıl olan onu anlamaktır. Bugün, yas tutmak yerine Atamıza verdiğimiz sözleri tutmak gerekmektedir. Onun değerlerini savunmak, ülkemizi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün dediği gibi muasır medeniyetlerin seviyesine çıkarmak bizim başlıca görevimiz olmalıdır. Kendisinin “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır; ama Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” sözünün doğruluğunu ispatlamak bizlere düşmektedir.

Milli değerleri önde tutan bir başöğretmen, karizmatik bir lider, onurlu bir devlet adamı olan kurtuluş mücadelemizin ulu önderi Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü yokluğunun 77. yılında rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz…